3 ГРУДНЯ

3 грудня день народження українського мислителя, богослова, педагога, письменника Григорія Сковороди. 
В Україні проходить національна кампанія  на відзначення 300-річчя видатного українського поета, просвітителя і філософа - «Світ Сковороди»


Григо́рій Са́вич Сковорода́ (22 листопада (3 грудня) 1722, Чорнухи, Лубенський полк, Гетьманщина, Російська імперія, нині Полтавська область, Україна — 29 жовтня (9 листопада) 1794, Іванівка, Харківщина, Російська імперія) — видатний український філософ-містик, богослов, поет, педагог, можливо, і композитор літургійної музики. Мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали «Сократом».

Класик, про якого згадують не тому, що ювіляр; філософ і богослов, який заклав основи української духовності; педагог, чиї заповіді і вчення стали базою сучасних методик; поет і байкар, котрого цитують незалежно від віку і професії; містик, що відчував цей світ по-особливому… Григорію Сковороді 3 грудня виповнилося 300 років. Саме стільки він живий, а сьогодні, в надскладний, темний період нашого життя, є видимим світлом, бо надихає триматися попри все, як його пам’ятник посеред зруйнованого вщент музею.

Увазі відвідувачів сайту пропонуються крилаті вислови та цитати Григорія Сковороди, які не втрачають своєї актуальності вже понад століття.
- Як ліки не завжди приємні, так і істина буває сувора.
- Хто соромиться визнати недоліки свої, той з часом безсоромно виправдовуватиме своє невігластво, - яке є найбільшою вадою.
- Не за обличчя судіть, а за серце.
- Ти не можеш віднайти жодного друга, не нашукавши разом з ним і двох-трьох ворогів.
- Не той дурний, хто н
е знає… але той, хто знати не хоче.
- Як хто посіє в юності, так пожне в старості.
- Роби те, до чого народжений, будь справедливий і миролюбний громадянин, і досить із тебе.
- Чи не дивина, що один у багатстві бідний, а інший у бідності багатий?
- Хіба може говорити про біле той, котрому невідоме, що таке чорне?
- Визначай смак не за шкаралупою, а за ядром.