ВИСТАВКА

Не у всіх країнах Новий рік приходить 1 січня. Наприклад, унікальні новорічні традиції Китаю відомі на увесь світ. Коли святкуємо Китайський Новий рік 2023

В Китаї Новий рік за традицію починається не так, як в Україні чи в більшості інших країн світу. Дату щороку визначають за місячним календарем, тому завжди відрізняється. Наступний рік у Китаї починається в другий молодик після зимового сонцестояння. Тому 2023 року Китайський Новий рік прийде 22 січня і закінчиться 9 лютого 2024 року. А за київським часом Новий рік в Китаї буде о 18:00 21 січня.

Святкування в Китаї відбувається цілий тиждень — від 21 до 27 січня. Всі ці дні є державними вихідними. В ці дати часто в Китаї великі пробки на дорогах, банки та багато магазинів не працюють. Тому китайці завжди враховують цей факт, коли готуються до святкування.

Як святкують Китайський Новий рік

В Китаї прийнято дуже яскраво і шумно зустрічати Новий рік. Тому тут завжди можна побачити багато хлопавок, феєрверків, ліхтариків. Люди танцюють просто на вулиці, веселяться. Проводяться маскаради. Щасливим в це свято вважається саме червоний колір, тому саме в нього прикрашають всі будинки. А дітям часто дарують гроші у червоних конвертах.

В середньому святкування Китайського Нового року триває близько 2 тижнів. Перед цим великим святом кожен китаєць прибирає в своєму будинку, а напередодні вся сім'я збирається за святковим столом. Збираються на вечерю всі родичі. В новорічну ніч традиційно не сплять допізна, запускають феєрверки. А після свята всі обов'язково роблять підношення до предків і їдять особливі рисові пиріжки.

Коли зима вже закінчується,
І подекуди підтанув лід,
Але поспішаємо всім народом
Зустрічати Китайський Новий рік.
Здоров’я, щастя і надію,
Нехай у ваш дім швидше несе,
І буде краще все, ніж раніше,
У цей Новий рік!

І сьогодні гурток «НАТХНЕННЯ», керівник Наталя Петрівна, пропонує до вашої уваги свою першу виставку «2023 – рік Чорного Кролика ( групи початкового рівня)

У виставці взяли участь:

Таранік Поліна

Скогорев Микола

Зубченко Агнія – Амелія

Егор Коломіець