ЖУРНАЛІСТИ У ПОЛЬЩІ

З 25 по 31 серпня в Польщі відбувся проект «Журналісти молодої Полонії» участь у якому взяли й гуртківця «Репортеру».

Проект для дітей та підлітків, що цікавляться журналістикою був організований, щоб познайомитися з польською культурою та традиціями, отримати незабутні враження від перебування в Польщі та надати учасникам можливість виявити їх у власнествореній газеті «Сузір’я талантів».

У проекті взяли участь діти, які є членами молодіжної організації «Молоді та креативні», що займається поширенням польської культури в Києві та школярі, які відвідують гурток журналістики «Репортер» у Центрі дитячої та юнацької творчості. Більшість з них планує отримувати освіту пов’язану з медійною сферою.

Молодим журналістам була надана можливість провести тиждень в одному з дивовижних регіонів Польщі, краї тисячі озер,  - Мазурах. Програма проекту була дуже активна й насичена подіями. Учасники відвідали  безліч екскурсій пов’язаних з історією та культурою країни: єзуїтський костел Свята Липка, замки в Кентшині  та Решелі, «Вовче лігво» найвідомішу  ставку Гітлера, музей присвячений Грюнвальдській битві, чудові історичні міста  Мронгово та Ольштин. Але найцікавішим та найкориснішим для учасників проекту була екскурсія до місцевої районної газети «Кур’єр Мронговські».

Майже рік готуючись до проекту діти знайомилися на заняттях у Центрі творчості з польською мовою та вивчали основи журналістської майстерності. На зустрічі в редакції ці знання стали їм у нагоді.

Головна мета відвідин редакції була показати дітям, які цікавляться журналістикою, роботу звичайного редакційного колективу. Без прикрас, ілюзій та фантазій на тему карколомних журналістських розслідувань щодня. Пані Ева, редактор та журналіст «Кур’єра Мронговського», розповіла про щоденні обов’язки редакційного колективу регіонального видання, показала, як виглядає макет майбутньої газети та відповіла на питання.

Оскільки газета «Кур’єр Мронговські» спеціалізується на громадянській журналістиці, то пані Ева, акцентувала увагу на тому, як журналіст має спілкуватися з людьми й яких етичних принципів повинен дотримуватись у своїй роботі.

Маючи можливість поспілкуватися з польськими журналістами учасники проекту дізналися велику кількість практичних порад, найкорисніша й найпростіша з яких була: «Писати, писати й ще раз писати. Удосконалюючи свій стиль з кожним речення. І ніколи не зупинятись на вже досягнутому, бо найцікавіші матеріали ще попереду!».

Анна Бугрова,

керівник гуртка журналістики «Репортер»