ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕРНОЇ СВІДОМОСТІ ТА КУЛЬТУРИ СЕРЕД ПІДЛІТКІВ

11 грудня 2014 року в Центрі дитячої та юнацької творчості Солом’янського району м. Києва в рамках програми «Підліток і закон» проведено тренінг на тему: «Формування гендерної свідомості та культури серед підлітків».

Мета тренінгу: формування основ гендерних знань та гендерної культури підлітків, виховання поваги до прав і свобод кожної статі.

На тренінгу були присутні 42 учні-старшокласники середньої школи №12 Солом’янського району. В процесі засідання круглого столу до уваги учнів було запропоновано матеріал інтерактивної лекції з подальшим активним обговоренням основних понять з гендерного питання. Використання на початку зустрічі тренінгової вправи «Зміна статі» дало змогу не лише розігріти інтерес до запропонованої теми, але й відчути актуальність проблеми гендерних стереотипів серед підлітків та існуючих в зв’язку з цим непорозумінь та складнощів в спілкуванні.

В форматі лекції було визначено: в чому відмінність таких понять, як ґендер та стать, що таке ґендерна ідентичність, як вона формується, які існують механізми закріплення ґендерних ролей дорослої людини, які законодавчі акти регламентують та захищають ґендерну рівність чоловіків та жінок. Подача лекційного матеріалу у формі слайдів дала змогу наочно продемонструвати механізми закріплення ґендерних відмінностей.

В ході обговорення матеріалу, поданого в форматі лекції, учасники виявили спільні риси, що єднають людей незалежно від статі, навчилися вирізняти стереотипні уявлення щодо відмінностей між чоловіками та жінками та дійшли висновку щодо актуальності проблеми гендерної рівності та необхідності заходів, спрямованих на протидію та унеможливлювання гендерної дискримінації.

В проведенні тренінгу прийняли участь директор Центру сім’ї Солом’янського РДА Мдзелурі Т. В. та психолог Центру – Савченко Г. В. Куратор програми – Кожан Л. П.