Всеукраїнський тиждень права

14.12.2017 року в рамках Всеукраїнського тижня права в гуртку «Студія кіно, анімації та медіамистецтв «Червоний собака» було проведено тренінг «Правова освіта» для учнів восьмих класів школи № 67.

Тренінг проводила Мащенко Марина Валентинівна, старший інспектор сектору ювенальної превенції  капітан поліції  Солом'янського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві.

Діти ознайомились з основними принципами Конвенції про права дитини і обговорили ряд суттєвих питань. Згадали і про право дитини на свободу думки, совісті та релігії, право на доступ до інформації, на користування благами соціального забезпечення.

З учнями були розіграні різні ситуації, де вони оцінювали характер правопорушень і міри покарання, яка може бути присуджена за дане правопорушення. Наведені ситуації, були взяті з реального життя, зроблені реальними людьми.

           Діти гостро обговорювали проблему – булінга в школі. Цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування, яке часто поширене в школах.

           Марина Валентинівна підкреслила: перш, ніж щось вчинити, треба задуматися, а які наслідки будуть від вашого вчинку. Якщо людина має права, то вона повинна мати і обов’язки. Якщо немає обов’язку – немає права. Тому було розглянуто відповідальність підлітків за свої вчинки. Всі вже не раз чули про те, що почастішали випадки дитячої злочинності. Багато причин є для цього у нашому  сьогоднішньому житті. Але однією з головних,  вважається, що підлітки не знають законів.  

 Ми сподіваємося, що такі цікаві заняття сприятимуть у дітей формуванню правової культури, що складається передусім із свідомого ставлення до своїх прав і обов'язків перед суспільством і державою, закріплених у Конституції України;  вироблення умінь і навичок правової поведінки.