Святкування Масляної

Увага! Увага!

Усім, усім!

Слухайте ті, хто не змерз зовсім!

Про початок свята повідомляємо,

Та негайно його розпочинаємо!

Такими словами почала «Масляну» весела ватага «ряджених» на вуличному концертному майданчику ЦДЮТ.

І чого тільки не було на цьому святі! Проводжали за традицією Зиму - заслуженого діяча природи (так вона себе величала) урочисто, на прикрашеній трійці коней. Зустрічали Весну з Масляною веселими іграми та забавами. Від душі танцювали з Ведмедем «циганочку» і «ламбаду». Найвідважніші пробували свою завзятість у боротьбі з клишоногим у перетягуванні каната.

Вам доводилося бути очевидцями лицарських боїв? Ні? А наші гості свята не тільки бачили бій у виконанні хлопців етнографічно-історичного колективу «Самбатас», а й самі спробували провести парні бої в справжніх обладунках. До речі, і призи на «Масниці» були спеціальні. Глиняні медальки з символікою свята виготовили юні гончарі—хлопці з колективу «Самбатас».

Яка ж Масниця без веснянок і хороводів! Дітвора і дорослі із задоволенням водили хороводи і дружно аплодували вихованцям ансамблю «Горлиця» і «Віночок". А з яким запалом і веселощами пройшла «сімейна» естафета!

Ну, а при традиційному спалюванні опудала Масляної площа просто вибухнула вигуками: «Гори, гори ясно, щоб не згасло!» Закінчилося святотрадиційно: всіхчастувалимлинцями!