19 лютого

"ЕДЕЛЬВЕЙС" Еколого-туристичний гурток

СКВОРЦОВА Валентина Вікторівна

Сьогодні 29 років з дня затвердження Малого Державного Герба України. Так, 19 лютого 1992 року тризуб був офіційно затверджений Верховною Радою у якості малого герба України та головного елемента великого Державного герба. Разом з Конституцією, прапором і гімном України він є невід’ємною частиною офіційної символіки нашої Батьківщини.

Сьогодні зображення Державного герба України розміщується на печатках органів державної влади, грошових знаках, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ. Зображення сучасного тризуба у 1992 році розробила група українських геральдистів у складі А. Гречила, О. Кохан та І. Турецького. За основу вони взяли стародавній тризуб князя Володимира Великого. Він символізував поділ Всесвіту на небесне, земне й потойбічне. З найдавніших часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Вперше його було виявлено на цеглинах Десятинної церкви у Києві.

Це символ держави, що пройшов довгий і водночас трагічний шлях, з яким український народ утверджував віковічну мрію про державність, соборність і незалежність. Впевнені, що для кожного з нас Державний Герб України  є  символом миру, уособленням національного духу і непереможності.

Вітаємо Вас із цим визначним днем! Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні!