ПЕРШЕ ЗАНЯТТЯ

Міністерство освіти і науки рекомендує закладам освіти присвятити перше заняття у новому навчальному році 30-й річниці незалежності України.

Відповідна рекомендація міститься у листі відомства, що спрямований на адреси керівників закладів освіти.

Тематичні інформаційні матеріали для проведення першого уроку підготовлені Українським інститутом національної пам'яті.

Матеріали до уроку містять факти про тисячолітній спадок державності країни й етапи українського державотворення, опис кроків до відновлення незалежності, акценти про Конституцію Пилипа Орлика, дані, присвячені здобуттю Україною незалежності тощо.

Матеріали до проведення першого уроку, присвячені річниці незалежності України, розміщено на офіційному сайті Міністерства освіти і науки.

Український інститут національної пам'яті підготував відповідні тематичні інформаційні матеріали, які містять такі розділи:

  • Вступ,
  • Ключові повідомлення,
  • 10 фактів про тисячолітній спадок державності й етапи українського державотворення,
  • 14 кроків до відновлення незалежності, 5 акцентів про Конституцію Пилипа Орлика,
  • Важливі матеріали, присвячені здобуттю Україною незалежності. Матеріали розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України (https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/metodichni-rekomendaciyi).

При підготовці можна скористатися ресурсами для уроку до Дня Незалежності: «30 років Незалежності: тематичний урок для 1-11 класів» (https://osvitoria.media/experience/30-rokiv-nezalezhnosti-tematychnyj-urok-dlya-1-11-klasiv/). Першого вересня заклади загальної середньої освіти також можуть долучитися до інтерактивного уроку для учнів 1-6 класів з можливістю залучення класів та окремих учнів з усієї України. Трансляція уроку розпочнеться 1 вересня 2021 року о 9.30 на сторінці ГС «Освіторія» в YouTube.

Додатки: