«Війна – вічно у пам’яті людській…»

2 вересня 1945 року було підписано Акт про беззастережну капітуляцію Японії, що ознаменувало завершення Другої світової війни – найкривавішої та наймасштабнішої війни в історії людства. Для України війна розпочалася 1 вересня 1939 року.

Друга світова війна тривала шість років. В цій війні брала участь 61 країна світу (80% населення Землі). Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн. Друга світова забрала життя щонайменше 80 мільйонів людей (як цивільних так і військових). Окрім того, під час тієї війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства.

Беззастережна капітуляція Японії означала завершення Другої світової, але окремі військові конфлікти, породжені нею, точилися ще декілька років. Організований спротив радянській владі на Західній Україні тривав до 1954 р., а окремі сутички – до 1960 р.

В результаті Другої Світової війни серйозно змінилися світові кордони. Так згідно з Ялтинськими домовленостями (лютий 1945 р.), двосторонньою угодою між СРСР та Чехословаччиною (29 червня 1945 р.), радянсько-польським договором (16 серпня 1945 р.), Паризькою угодою між СРСР та Румунією (лютий 1947 р.) більшість українських етнічних територій були включені до СРСР у складі УРСР.